Kuchyňa

5 tipov, ako oživiť a presvetliť malú kuchyňu

5  tipov, ako oživiť a presvetliť malú kuchyňu

Aj zo skromných kuchynských priestorov môžete vytvoriť útulnú a prívetivú miestnosť, v ktorej bude radosť variť, či len tak posedieť pri rannej kávičke.

V malej kuchyni však treba s priestorom narábať úsporne a dvakrát si rozmyslieť, aké predmety si do nej prinesiete.  Taktiež treba voliť farby, ktoré ju presvetlia a opticky zväčšia. Ako na to?

 

1. Voľte svetlé farby nábytku do kuchyne

Žltá, svetlozelená, broskyňová, béžová či biela malej  kuchyni pristanú. Tmavým farbám sa radšej vyhnite, pohlcujú svetlo a opticky priestor zúžia.

2. Otvorené poličky

Nie všetko kuchynské náčinie a riady musia byť uzavreté v skrinkách kuchynskej linky.

Pochváľte sa so svojimi dizajnovými kúskami tak, že ich umiestnite na otvorené police.

3. Pridajte rozkošné šálky

Ráno si z nich vychutnáte vynikajúcu kávu, cez deň, uložené na otvorenej poličke, tvoria rozkošnú dekoráciu. Bodky sú veľmi jednoduchým, no efektným vzorom pre bytové dekorácie.

Bodkovaná keramika napríklad bodkované šálky v jemných pastelových odtieňoch sú milým doplnkom malej útulnej kuchynky.

 

4. Zaveste svoje hrnčeky

Keramické hrnčeky, panvice, sitká a čokoľvek, čo má uško, môže byť zavesené na stene. Stačia vám na to praktické vešiaky. Na kovové predmety poslúžia úchytky s magnetom.

5. Uložte taniere vertikálne

Vyberte si bodkované taniere, ktoré sa budú hodiť k vašim šálkam a môžete ich tiež postaviť na otvorenú poličku. Alebo ich umiestnite do vertikálneho priestoru. Držiaky na riad môžu byť upevnené vo vnútornej časti skriniek, prípadne aj zvonka či na stene.

Iste aj vo vašej kuchyni nájdete nové možnosti, kam uložiť riady a kuchynské náčinie. Stačí troška predstavovosti a aj malá kuchyňa sa môže stať celkom priestrannou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *