Bytové doplnky

10 originálnych nápadov, ako si spríjemniť váš domov počas jesenných dní.

10 originálnych nápadov, ako si spríjemniť váš domov počas jesenných dní.

10 originálnych nápadov, ako si spríjemniť váš domov počas jesenných dní. Posaďte sa pohodlne do vášho kresla, vezmite do rúk šálku horúceho čaju a nechajte sa inšpirovať našimi desiatimi originálnymi nápadmi, ako si spríjemniť váš domov počas jesenných dní.

Práve nastalo to smutné obdobie, kedy je obloha čoraz častejšie pokrytá sivými oblakmi. Daždivé počasie a neustále kratšie dni určite nikomu nepomáhajú k dobrej nálade. Sme donútení tráviť väčšinu času vo vnútri. Ale na to, aby sme mohli obdivovať krásu jesene, nepotrebujeme chodiť každý deň do prírody. Môžeme si ju doniesť priamo domov a vytvoriť si sami čarovnú atmosféru plnú jesenných farieb. Vybrali sme pre vás tie najkrajšie dekorácie, ktoré si ľahko zvládnete pripraviť aj vy sami:

1. Lampáše s ozdobnými tekvicami

Tento originálny nápad je veľmi jednoduchý na realizáciu. Ak máte záhradku, tak si môžete vypestovať sami malé tekvičky, alebo sa dajú jednoducho zohnať v obchodoch, či na trhu. Ich farby oživia nielen vašu terasu alebo vchod, ale vynikajúco zapadnú aj do vášho interiéru.

Lampáše

2. Venček na dvere

Originálna a farebný ozdobný veniec na dvere z konárov a suchých farebných listov sa dá ľahko zhotoviť aj doma. Namiesto mini tekvičiek môžete použiť aj orechy alebo gaštane. Čokoľvek, čo nájdete počas vašich jesenných prechádzok.

3. Originálna jesenná dekorácia

Kukuričné struky sú dokonalou jesennou dekoráciou už odjakživa. V tomto prípade sú pripevnené motúzom okolo kvetináča, do ktorého boli nasledovne naaranžované suché kvety a plody jesene. Prinesú do vášho domova tie pravé farby jesene.

 

4.  Tekvica na jeseň nesmie chýbať

Kto má záhradu, tak môže veľmi jednoducho využiť klasické oranžové tekvice nielen na vykrajovanie strašidiel, ale aj ako ozdobné kvetináče na vaše chryzantémy.

5. Jesenné svietniky

Ak máte doma jednoduché sklenené vázy, alebo dózy, tak ich môžete použiť na tieto originálne a zároveň veľmi jednoduché svietniky. Stačí ich naplniť podľa fantázie plodmi jesene, akými sú sušená šošovička, fazuľka, hrášok alebo kukurica. Priložte sviečku, na ktorú môžete pripevniť povrázkom suché, farebné listy a máte dokonalú jesennú dekoráciou, ktorou prekvapíte vašich hostí.

6. Originálne lampášiky vo farbe jesene

Tieto originálne lampášiky si dokážete ľahko zhotoviť aj vy samy a my vám môžeme len zaručiť, že dodajú vášmu domovu tú pravú jesennú atmosféru.

7.  Jeseň v sklenenej dóze

Oživte vaše sklenené dózy jesennými farbami. postačí vám zopár gaštanov, šišiek, orieškov a farebných listov. Táto jesenná dekorácia zútulní nielen vašu kuchyňu.

8. Jesenný lapač snov

Jeseň len tak hýri všetkými možnými farbami a bola by škoda nevyužiť túto nádhernú paletu farieb. Vytvorte si z červených a oranžových listov originálny lapač snov. Poslúži nielen ako dekorácia, ale aj jeho jemný šum listov vám určite pomôže relaxovať počas dlhých jesenných večerov.

9.  Gaštanové srdce

Na túto jednoduchú dekoráciu nepotrebujete nič iné len lepidlo, gaštany a trochu trpezlivosti. Môžete si spraviť aj gaštanový veniec, alebo pridať do neho aj oriešky, či malé šišky. Jesenná atmosféra je tak zaručená.

10. Svietniky z kôry stromov

Aj toto je jeden z kreatívnych spôsobov, ako si doniesť priamo domov vôňu lesa. Postačí vám pozbierať polámané kúsky kôry zo stromov a pripevniť ich buď motúzom alebo lepidlom na sklenené poháre. Do nich naaranžujte sušené kvety alebo čajovú sviečku.

zdroj foto: https://sk.pinterest.com/

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *