Bytové doplnky

Toto ste o zrkadlách určite nevedeli

Toto ste o zrkadlách určite nevedeli

 

Toto ste o zrkadlách určite nevedeli.

V tomto článku vám prezradíme pravé tajomstvo zrkadiel a všetko, čo ste o nich ešte nevedeli.

Zrkadlo je jedným z najstarších bytových doplnkov. Nielenže jeho história siaha do letopočtu pred Kristom, ale dodnes je stále hlavnou inšpiráciou svetoznámych dizajnérov. Ale čo je na tomto samoľúbom a márnomyseľnom doplnku tak fascinujúce?

Zrkadlá skrývajú v sebe obrovskú moc. Nemáme na mysli žiadne čary-mary z rozprávok, ale na ich podstatnú úlohu pri zariaďovaní bytov. Dokážu opticky zväčšiť priestor, zútulniť izbu alebo sa stať hlavným dekoračným prvkom miestnosti. Môžu byť okrúhle, oválne, štvorcové, moderné, alebo historické. V každom prípade je oveľa dôležitejšia ich pozícia. Ak sú umiestené na tom správnom mieste, stávajú sa z nich jedinečné a neodmysliteľné doplnky každého prostredia.

Ich použitie je nevyhnutné v akomkoľvek profesionálnom alebo domácom prostredí. Nechýbajú v obchodoch, u doktoroch, v kanceláriách, vo výťahoch, v múzeách, vlastne ich nájdeme úplne všade.

Ale práve preto, že zrkadlá majú takú dôležitú a nevyhnutnú úlohu aj v našich bytoch, treba si dávať pozor na zopár jednoduchých pravidiel:

  • nikdy neumiestňujte zrkadlá s veľkým a širokým rámom do malých miestností;
  • nikdy neumiestňujte zrkadlo na začiatok alebo koniec chodby, obzvlášť, ak je vaša chodba dlhá a úzka. V tomto prípade odporúčame zavesiť zrkadlá po bokoch, aby tak opticky rozšírili a prirodzene osvetlili chodbu;
  • nikdy nedávajte zrkadlo oproti prázdnej stene, dosiahnete tak efekt „prázdnej izby“;
  • umiestnite zrkadlo tak, aby vždy odrážalo prirodzené svetlo;
  • môžete pozbierať zrkadlá odlišných veľkostí a vytvoriť tak originálnu mozaiku na stene, ktorá zaručene zaplní a oživí vašu izbu.

Aj vďaka týmto jednoduchým radám sa váš domov môže stať dokonalým a harmonickým prostredím. Využite túto „moc“ zrkadiel vo svoj prospech a zariaďte si svoj domov ako profesionálny dizajnéri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *