Drobné dekorácie

Vieš, ako sa volá tvoj anjel strážny?

Vieš, ako sa volá tvoj anjel strážny?

Vieš, ako sa volá tvoj anjel strážny? Možno veríš v Boha a možno nie, ale každý z nás, svojím spôsobom, verí vo svojho strážneho anjela. Ale spýtali ste sa ho niekedy, ako sa volá?

Vieš, ako sa volá tvoj anjel strážny?

Naša otázka je možno trochu provokatívna, ale položte si ruku na srdce, ak ste ani raz nepovedali, že vás zachránil anjel strážny. A koľkokrát sme si pomysleli, že keby tamten známy nemal po boku svojho anjela strážneho, tak by sa ťažko dožil vysokého veku. A čo malé deti? Myslíte si naozaj, že ich nikto neochraňuje pri toľkých nehodách a oškretých kolenách.

Poeti, speváci, spisovatelia a rôzny umelci spomínajú vo svojich dielach anjelov. Maliari hľadajú ich tvár a básnici zas hádajú ako sa ich anjel volá. A vy viete ako sa volá ten váš?

Zamyslite sa a spomeňte si na osobu, ktorá stála pri vás v ťažkých chvíľach, alebo vám možno práve zachránila život. Tvojim anjelom môže byť doktor, ktorý ťa operoval, alebo sestrička, či záchranár v sanitke, požiarnik, alebo len obyčajný okoloidúci, ktorý sa zastavil zdvihol telefón a zavolal pomoc. Anjelmi strážnymi sú tvoji rodičia, ktorí nad tebou bdeli pri horúčkach, alebo ťa včas zachytili, keď si padal z hojdačky. Aj naši drahí zosnulí, ktorí sa na nás usmievajú z neba a držia nad nami ochrannú ruku sú predsa anjelmi. Obzvlášť malé detičky, ktoré nás predčasne opustili. Nikto sa o nich nevyjadrí inak ako o malých anjelikoch. Jednoducho každý z nás cíti prítomnosť, ochranu a podporu svojich anjelov a ťažko by sme si vedeli predstaviť náš život bez nich.

Preto sa tak radi obklopujeme ich soškamiozdobami. Anjeli sú jedným z najobľúbenejších darčekov, ktoré nielen často krát dostávame ale aj radi darúvame.  Na žiadnom vianočnom stromčeku nikdy nechýba závesná dekorácia s anjelikmi. Ozdobujeme si nimi celý dom hlavne počas Vianoc, kedy nám radostnú zvesť priniesli práve anjeli. Preto nečakajte a darujte sošku anjela alebo jednoduchú ozdobu s anjelikmi svojim priateľom a blízkym, a dajte im tak vedieť, že práve oni sú vašimi anjelmi strážnymi.

A takto, konečne, budete môcť dať pravé meno svojmu anjelovi.

Vieš, ako sa volá tvoj anjel strážny?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *