Záhrada

3 skvelé doplnky, ktoré spríjemnia vašu grilovačku

záhradné doplnky

Tento rok nás leto prekvapilo o čosi skôr. Už v apríli sme na záhradu vyťahovali grily a tešili sa z pekného počasia, ktoré nám dovolilo tráviť čas vonku. Ani teraz, na prelome mája a júna, teploty stále neustupujú a preto by bol hriech sedieť zavretý vo vnútri. Krásne počasie je ideálne na grilovačku s priateľmi alebo rodinný piknik v prírode.

Aby sme vám jedenie vonku spríjemnili, pripravili sme si pre vás 2 tipy na výrobky, ktorými si vylepšíte grilovačku na vlastnej záhrade. Posledný bod vás zaujme, ak bývate v byte, no piknik v prírode vás veľmi láka. Snažili sme sa pre vás vybrať také produkty, ktoré nie sú finančne náročné, aby ste si leto v prírode mohli užiť s ľahkosťou a s úsmevom na tvári.

 

1.   Džbán s kohútikom

Často sa stáva, že „pani domáca“ musí z grilovačky neustále odbiehať dnu, aby naplnila karafu s vodou. Litrové karafy totiž nie sú dostatočne veľké pre viac osôb, a tobôž nie pri vysokých letných teplotách, kedy človek potrebuje piť viac tekutín. Ideálnym riešením nie sú ani plastové fľaše, ktoré rýchlo steplejú. Skúste preto vyskúšať napríklad väčší 5 litrový džbán na vodu, ktorý má pre jednoduchšie nalievanie zabudovaný kohútik.

5 litrový džbán s kohútikom je ideálny na limonády. Je vyrobený zo skla, a preto voda vydrží dlhšie chladná. Má vrchný uzáver, a teda sa nemôže stať, že by do limonády vletel hmyz. Ventil na napúšťanie vody navyše predchádza situáciám, aby niekto z hostí nechtiac vylial vodu na stôl. Vďaka kohútiku si z neho ľahko dokážu „naliať“ aj deti.

 

2.   Záhradné svetlá

Čo dodá teplému letnému večeru atmosféru viac, ako príjemné tlmené osvetlenie? Ak na záhrade nemáte prístup k elektrike, jednou z možností je zapaľovať sviečky. Vidieckym štýlom pôsobia napríklad záhradné lampáše, ktoré vám pripomenú detstvo. Druhou možnosťou sú malé LED svetielka, ktoré fungujú na baterky. Záhradné lampáše ani LED svetielka priestor neosvetlia silno, no jemne tlmene. Vytvárajú tak na záhrade romantickú a čarovnú atmosféru.

piknikový kôš

3.   Piknikové koše

Ak nemáte to šťastie bývať v dome so záhradou, nenechajte sa odradiť. Vyberte sa do parku či na lúku. Obed v prírode je jedinečný zážitok nielen pre deti, no aj pre partnera alebo priateľov. Veľkým pomocníkom vám bude piknikový kôš. Využijete ho nielen na klasických piknikoch a grilovačkách v prírode, no aj na výletoch k jazerám či na kúpaliskách.

Kedysi sa piknikové koše zdali byť len filmovými atrakciami. Dnes sa čoraz viac rozširujú aj u nás. Väčšina piknikových košov okrem veľkého úložného miesta na potraviny obsahuje aj príbory a taniere pre 4 osoby. Tie sa z neho dajú v prípade potreby jednoducho vybrať, vďaka čomu vznikne ešte väčšie miesto na jedlo. Piknikové koše sú tak veľmi praktické a pôsobia aj ako štýlové doplnky s nádychom nostalgie.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *