Piknikové koše, Záhrada

5 tipov ako zorganizovať dokonalý piknik, grilovačku či posedenie na terase

5 tipov ako zorganizovať dokonalý pinknik, grilovačku či posedenie na terase

5 tipov ako zorganizovať dokonalý piknik, grilovačku či posedenie na terase

Už onedlho prinesú prvé jarné lúče veľa nápadov, ako stráviť voľný čas vonku, spolu s rodinou a priateľmi. Obľúbenou možnosťou je posedenie s výborným jedlom v prírode, v parku či v záhrade.

5 tipov ako zorganizovať dokonalý pinknik, grilovačku či posedenie na teraseAby bol váš piknik alebo obed v záhrade naozaj príjemným zážitkom, chce to trošku plánovania. Máme pre vás 5 užitočných tipov, s ktorými sa váš krásny deň nepokazí.

5 tipov ako zorganizovať dokonalý pinknik, grilovačku či posedenie na terase1. Pripravte si kvalitné nádoby na prenos a uskladnenie jedla po celý deň.

Na piknik je ideálny špeciálny piknikový kôš. Kôš má byť dostatočne veľký, aby sa doň zmestilo dosť jedla a nápojov pre štyri osoby. Obsahovať by mal priehradky na šálky, úchytky na príbor a taniere. Piknikový kôš môžete prakticky využiť aj pri posedení na záhrade.

Piknikové koše2. Udržujte jedlá pri správnej teplote

Studené jedlá, ako mäsové výrobky, nátierky či hotové sendviče by mali ostať pri takej teplote, akoby ste ich vytiahli z chladničky. Chlad na pár hodín udržíte chladiacimi vložkami, ktorými obložíte jedlo v piknikovom koši. Ak cestujete autom, využite chladiaci box. Nápoje sa udržia studené pomocou termosiek.

3. Zbaľte sa s rozumom

Roztlačené sendviče či zdeformovaný koláčik si na výlete v prírode veľmi nevychutnáte. Preto si jedlo uložte rozumne, aby si zachovalo svoj tvar. Trvanlivé potraviny uložte na spodok piknikového koša. Na príbory, taniere a poháre využite praktické priehradky. Vezmite si so sebou niekoľko igelitových tašiek na špinavý riad, aby ste si neznečistili textilnú výplň koša.

5 tipov ako zorganizovať dokonalý pinknik, grilovačku či posedenie na terase4. Chráňte jedlo pred vysychaním a hmyzom

V teplých mesiacoch vie byť hmyz poriadne otravný. Na záhradnú party vám na ochranu postačia pokrievky, v prírode je lepšie všetko ukladať do uzatvárateľných nádob. Pečivo zabaľte do papierového obrúska, alebo potravinovej fólie, aby nevyschlo.

5 tipov ako zorganizovať dokonalý pinknik, grilovačku či posedenie na terase

5. Vytvorte atmosféru pomocou štýlových doplnkov

Ľudia radi oddychujú v peknom prostredí. Ak preferujete posedenie u vás na terase či v záhrade, máte príležitosť kreatívne prestrieť a dotvoriť stôl predmetmi, ktoré sú užitočné a zároveň esteticky príjemné. Ak si radi osladíte kávu alebo čaj medom, odporúčame vám využiť praktickú sklenenú nádobu na med s dávkovačom. Na ovocné šťavy či víno odporúčame uzatvárateľné džbány a karafy.

Sklenená nádoba na med 500ml

 

Obrusy, šálky, príbory a veľa ďalších doplnkov – to všetko sú drobnosti, ktoré urobia vaše posedenie vonku pri jedle čarovným zážitkom pre vás, aj vašich blízkych.

 

https://carodomova.eu/zahrada/piknikove-kose/

pinknik, grilovačku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *