Bytové doplnky, Hodiny

Ako si vybrať nástenné hodiny

Ako si vybrať nástenné hodiny

Ako si vybrať nástenné hodiny.

Mohlo by sa zdať, že vyšli z módy, no opäť sa vrátili a sú dôležitou súčasťou interiérového dizajnu.

Vďaka vkusným prevedeniam nástenných hodín od výmyslu sveta sa môžete pohrať s rozličnými štýlmi. Skombinujte moderný priestor s retro detailom, alebo doplňte industriálny vzhľad bytu starožitnými hodinami. Výber je len na vás.

Ako si vybrať nástenné hodiny

Aký štýl nástenných hodín si zvoliť?

Štýl, ktorý si vyberiete, závisí najmä od priestoru, kam plánujete hodiny umiestniť. Do detskej izby sa hodia veselé hodiny s rozprávkovými motívmi a zvieratkami. Spálňu dospelých zas decentne doplnia kúsky s dreveným vzhľadom, alebo napríklad s kvetinovými motívmi.

Ako si vybrať nástenné hodiny

Obľúbeným typom sú drevené hodiny. Drevené bytové doplnky dodávajú miestnostiam teplo a pocit domova. Navodzujú dojem, že oddychujete na chate v prírode, alebo vás vrátia do detských čias, strávených u babičky.

Ako si vybrať nástenné hodinyFarbou bytových doplnkov môžete miestnosť presvetliť a dodať jej šmrnc, napríklad odtieňmi svetložltej, alebo jej dodať eleganciu, čo platí pri tmavších kúskoch. Každopádne, farba by mala ladiť a dopĺňať sa s nábytkom a farbami stien.

Zvoľte si veľkosť „tak akurát“

Hodiny nadmernej veľkosti sú tiež veľmi moderným doplnkom, avšak treba si dávať pozor, aby bolo ich spracovanie esteticky príjemné. Štandardným rozmerom 30×30 cm nič nepokazíte. Do menších priestorov zvoľte, samozrejme, menšie kúsky.

Ako si vybrať nástenné hodinyKam umiestniť nástenné hodiny?

Nezabúdajte, že hodiny majú okrem dekoračnej funkcie aj tú najdôležitejšiu, praktickú. Majú vás informovať o čase. Hodiny v kuchyni môžu byť veľmi praktické, napríklad pri varení. V dnešnom uponáhľanom svete však potrebujeme byť informovaní o čase takmer neustále. Preto si pokojne umiestnite hodiny aj do kúpeľne.

Ako si vybrať nástenné hodinyAk ich pripevníte vysoko na stenu, budete ich mať stále na očiach. Alebo ich môžete šikovne uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *