Bytové doplnky, Bytový textil, Drobné dekorácie

Zlatá a žltá farba rozžiaria vás domov

Zlatá a žltá farba podľa Feng Shui vyjadrujú vitálnu energiu slnka. Žltú vnímame ako symbol veselosti, radosti a chuti do života. Zlatá je zas obľúbená ako symbol bohatstva a prepychu. Obidve farby dokážu krásne esteticky doplniť miestnosť, no majú aj blahodarný vplyv na dušu človeka.

Zlatá a žltá farba rozžiaria vás domov

Doprajte si trošku zlatého luxusu

Zlaté nemusia byť len lustre z kráľovských palácov, ani masívne kusy nábytku z obdobia baroka. Zlato je samo o sebe celkom výrazné, preto aj drobný detail v tejto farbe dokáže rozžiariť miestnosť.

Pozlátené dekoračné predmety dodajú miestnosti jemne luxusný nádych. Pridajte si do obývačky drobný svietnik a vložte napríklad sviečku zo včelieho vosku. Veľmi obľúbenými doplnkami sú zlátené rámiky na fotky. A vôbec nemusia byť príliš honosné – naopak, môžu príjemne podtrhnúť aj moderný minimalistický dizajn bytu.

Obľúbenou farebnou kombináciou, prinášajúcou hojnosť, je zlatá s červenou.

Zlatá a žltá farba rozžiaria vás domovŽltá vás rozveselí!

Jemné doplnky, alebo celé kusy nábytku v svetlých odtieňoch žltej prinášajú do miestnosti teplo, svetlo a nový život. Je to farba, ktorá podporuje kreativitu, optimizmus a odháňa zlú náladu. Na druhú stranu vám pomôže zrelaxovať a načerpať nové sily. Preto sa nábytok a textilné doplnky, ako sú vankúše, závesy, návliečky a deky, výborne hodia do spálne, detských izbičiek či izieb študentov.

Jemné odtiene žltej dokážu navodiť atmosféru jarných slnečných lúčov aj v daždivé dni. A dokonca aj v miestnostiach, do ktorých preniká málo denného svetla.

Podľa Feng Shui je žltá jednou z najlepších farieb pre kuchyne, pretože má prekvapivý vplyv na trávenie. Navyše prináša gazdinkám pozitívnu energiu pre každodenné kuchynské povinnosti.

 

Každý domov si zaslúži trošku zlatej alebo žltej farby. Či sa rozhodnete pre rafinované doplnky, živé rastliny či rámy na fotografie, alebo celé kusy nábytku v týchto odtieňoch, prinesú k vám domov novú, pozitívnu energiu.

Zlatá a žltá farba rozžiaria vás domov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *