Bytové doplnky, Bytový textil

Krásy Stredomoria na počkanie

Krásy Stredomoria na počkanie. Šuchot vĺn, jemné pohyby piesku pod vašimi nohami, podmanivá hudba i priateľská atmosféra. To všetko sa spája s krásami Stredomoria, ktoré patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie mnohých ľudí. Je ťažké sa do tamojšej kultúry nezamilovať a nechcieť si vziať to všetko so sebou domov. Hoci si svoju letnú destináciu nemôžete vziať so sebou, vždy môžete váš domov zariadiť tak, aby Stredomorím dýchal. Pomocou jednoduchých trikov Vám ukážeme ako na to.

KRÁSY STREDOMORIA NA POČKANIE

Charakter Stredomoria

Pre stredomorský štýl bývania je charakteristickým znakom biela farba. Biela je veľmi vzdušná a čistá a objavuje sa v mnohých prvkoch – na stenách, na nábytku i na textile. Biela sa v stredomorskom štýle snúbi najmä s modrou, ktorá symbolizuje neskrotné a pritom nádherné more. Ak nechcete siahnuť po čisto bielej nič nepokazíte ani keď siahnete po jemných odtieňoch béžovej.

KRÁSY STREDOMORIA NA POČKANIE

Staré ma štýl

Určite ste si všimli, že v stredomorskom štýle má mnoho vecí nádych patiny. Povaľuje sa vám na povale starý nábytok, o ktorom ste si mysleli, že ho už nikdy nevyužijete. Sem s ním! Staré stoličky, ikonické príborníky i skrine – to všetko môže patriť do vášho nového bývania inšpirovaného v Stredomorím. Nádych patiny môžete vykúzliť aj svojpomocne – kúsok šmirgľa dokáže s dreveným nábytkom zázraky a keď už sme pri drevenom nábytku, nedá nám nespomenúť, že i on má svoje nezastupiteľné miesto v štýle Stredomoria. Výborne vyzerá kombinácia bieleho nábytku a masívnych drevených trámov. Z materiálov by ste však nemali zabúdať ani na kov, smalt či ratan, ktoré sú veľmi obľúbenými.

Krásy Stredomoria na počkanieDoplnky dotvárajú 

Jedným z najdôležitejších prvkov stredomorského štýlu sú doplnky. Stredomorie je známe rozkvitnutými záhradami a kvetináčmi plnými kvetov na každej parapete. Nechajte preto rozkvitnúť aj váš domov. Kvetináče môžu byť z bielej keramiky či z kovu, farebné či jednoduché, podstatné je aby zapadali do vašej filozofie. Čo sa týka tkanín, pre Stredomorie sú typické závesy z riedko tkanej bavlny, ktoré nechajú vyniknúť Vaše okná. Vyčariť nádych Stredomoria pomocou vhodných doplnkov nie je vôbec veda. Je už len na vás, čo všetko sa rozhodnete do svojho bývania zakomponovať. Predstavivosti sa medze nekladú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *