Talianska drogéria

Ako odstrániť škvrny z bieleho oblečenia

Ako odstrániť škvrny z bieleho oblečenia

Nezáleží na tom, aká je to škvrna  – káva, čaj, dezodorant, horčica, čokoláda – škvrny sú ešte depresívnejšie, keď sa vyskytnú na bielom oblečení. Nie preto, že sú nevyhnutne horšie; v skutočnosti je proces odstraňovania škvŕn často rovnaký pre biele alebo farebné oblečenie. Na bielych odevoch sú však škvrny často viditeľnejšie, takže je ťažšie ich ignorovať. Našťastie, bez ohľadu na typ odevu, ktorý sa má ošetriť, existujú osvedčené metódy na odstránenie škvŕn z bieleho odevu.

 Ako odstrániť škvrny z bielych košieľ

Košele sú vystavené riziku výskytu škvŕn. Často sú to prvé odevy, na ktoré sa zameriavajú kvapky jedla, ako je čokoláda, horčica, kečup a omáčky, káva a čaj, džúsy a nápoje. Deodorantné škvrny, potne škvrny a škvrny v podpazuší sú však z košieľ najťažšie odstrániteľné. Tieto škvrny žltnú v oblasti v podpazušia bielych košieľ, s anti estetickým účinkom, ktorý tiež zanecháva určitú vôňu.

 Ako odstrániť škvrny na dlhých a krátkych bielych nohaviciach

Ak máte deti, viete, že lepkavé prsty, hry v prírode a dokonca aj  čas desiaty môžu byť pre  dlhé a krátke biele nohavice zničujúce. Škvrny, slnko, pleťové vody, tráva, blato, špina a kvapky ovocnej a zeleninovej šťavy môžu za okamih znečistiť  oblečenie. Deti však nie sú jediné vystavené tomuto typu škvŕn. Všetci sme si mysleli (a nevedomky), pretierali si ruky o naše šaty skôr, ako boli pokryté mastnotou, olejom alebo jedlom.

U dlhých a krátkych bielych nohavíc sú škvrny od atramentu veľmi bežné a často je ťažké ich odstrániť. Tieto škvrny vyžadujú okamžitý zásah.

 Ako odstrániť škvrny na bielom oblečení

Či už ste v bielych šatách, keď kapela hrá svadobný pochod, alebo nosíte akýkoľvek iný biely odev, nie je ľahké udržať ho nepoškvrnený tak dlho, ako je to možné. Niekedy sa zdá, že škvrny hľadajú tento druh oblečenia, najmä ak ide o makeup alebo krv.

Ťažkosti pri odstraňovaní týchto škvŕn spočívajú v tom, že veľa odevov je možné čistiť iba za sucha alebo sú vyrobené z jemných tkanín. To znamená obrátiť sa na profesionálov, ktorí majú skúsenosti s odstraňovaním škvŕn, alebo si dať čas na ich dôkladné umytie. Ak máte pochybnosti, vždy požiadajte o pomoc odborníkov.

 Ako odstrániť škvrny na bielych teniskách

                                                                                    Odstráňte špinu

                                                                                                                           

Biele tenisky často priťahujú blato a nečistoty, ale tiež škvrny od trávy a lístia. Odstraňovanie škvŕn z tenisiek je trochu iné ako odstraňovanie škvŕn z iných druhov odevov alebo doplnkov. Na biele tenisky je lepšie počkať, kým sa blato nevysuší, a potom špinu zľahka utrieť mäkkou kefou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                Opláchnite topánky teplou vodou

                                                                         

                                                                                                   

Opláchnite  topánky pod teplou vodou a dávajte pozor, aby ste ich príliš nenamočili. Naneste čistiaci prostriedok a odstraňovač škvŕn a utrite tenisky čistou handrou alebo kefou. Opláchnite.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                  Naplňte vnútro papierovými vreckovkami                          

                                                                                                        

Ak škvrna pretrváva, postup zopakujte. Po odstránení škvŕn vyplnte obuv papierovou utierkou. Na rozdiel od iných bielych odevov alebo doplnkov by sa topánky nemali nechať schnúť na slnku, pretože materiály by mohli prudko vyschnúť, čím by sa znížila ich životnosť. Namiesto toho ich položte pred ventilátor, aby ste ich rýchlo vysušili.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           

 

Odstraňovanie škvŕn z bieleho oblečenia:

Ako odstránite škvrny z džínsov, košieľ, krátkych nohavíc a dlhých bielych nohavíc?

  1. Vyberte odstraňovač  škvŕn určený pre biele látky
  2. Zafarbenú plochu vopred ošetrite
  3. V prípade potreby opláchnite a opláchnite pridaním bielidla
  4. Skontrolujte, či škvrna nezmizla a v prípade potreby postup zopakujte
  5. Nechajte zaschnúť na slnku, aby sa škvrna lepšie zosvetlila

Výber odstraňovača škvŕn a pracích prostriedkov

Čistiaci prostriedok, ktorý sa má použiť, by mal byť špeciálne navrhnutý pre biele prádlo, ako napríklad Dixan Classico . Odstraňovač škvŕn SPUMA DI SCIAMPAGNA Pure White OxyActive (pre biele odevy) alebo odstraňovač škvŕn Omino Bianco 100più Smacchia Facile (pre farebné odevy).
Hoci mnohí navrhujú použitie prírodných odstraňovačov škvŕn, môžu poškodiť textílie a ešte viac ich zafarbiť.

 Príprava odstraňovania

Príprava závisí od typu škvrny. Napríklad škvrny od džúsu a nápojov vyžadujú, aby bola spodná strana škvrny ošetrená vhodným odstraňovačom škvŕn.   V prípade krvi a červeného vína škvrnu vždy otrite, aby ste odstránili všetku možnú tekutinu. Ak je škvrna spôsobená pevnými alebo pastovitými prísadami, ako sú karí, kečup alebo strojový olej, pred ošetrením odstraňovačom  čo najviac zoškrabte.

V prípade tvrdých škvŕn môže byť potrebné namočiť v studenej alebo vlažnej vode s vybraným čistiacim prostriedkom. Vyvarujte sa horúcej vody a je pôsobenie na škvrnu, ktorá by sa mohla rýchlo pripevniť.

 Pranie a oplachovanie

Pred umývaním si vždy prečítajte štítok údržby odevov. Ak je textília jemná, použite ručné umytie. Pri ostatných druhoch odevov použite  SPUMA DI SCIAMPAGNA PURE WHITE OXYACTIVE.

 

 Kontrola škvŕn

Ak je škvrna po praní stále prítomná, znovu ju očistite a zopakujte cyklus prania. Do sušičky nevkladajte odev, kým škvrny úplne nezmiznú. Môže sa tiež použiť  sušenie odevov na slnku, ktoré prirodzene bieli biele látky a pomáha odstraňovať škvrny.

Zdá sa, že biele šaty priťahujú škvrny, ale to nie je koniec sveta. Vďaka týmto tipom sa škvrny dajú rýchlo odstrániť.

                                                           Vaše biele tenisky sú opäť ako nové

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *