Bytové doplnky

Liatinové doplnky prinesú k vám domov nádych histórie

Liatinové doplnky prinesú k vám domov nádych histórie

Byty a domy, ktoré zdobia romantické dekorácie, akoby rozprávali nekonečné príbehy svojich obyvateľov. Ak sa radi obklopujete doplnkami, ktoré vytvárajú atmosféru ako na zámku, pár kúskov z liatiny by nemalo chýbať ani u vás.

Liatina je materiál, ktorý vzniká zlievaním surového železa a kovového odpadu. Vysoký podiel uhlíka ju farbí na čierno, no „vďaka“ korózií pod vplyvom vlhkosti časom získava zelenkavé odtiene.

Najstaršie artefakty z liatiny pochádzajú z 5. storočia pred Kr. V priebehu histórie sa z nej vyrábalo náradie na obrábanie polí, zbrane, riady a pomôcky na varenie, neskôr sa dokonca využívala pri stavbe mostov. Veľmi všestranný materiál…

Praktické doplnky, krásne dekorácie

Liatina je teda tisícročiami overená súčasť našich domácností. Stačí pár dekoratívnych doplnkov a vaša obývačka, terasa, vonkajšia stena či vchodové dvere dostanú nový šmrnc.  Vyberte si napríklad:

Keramika a porcelán

Ďalšie tipy, ako z bytu urobiť hrad

Ak liatinové doplnky skombinujete s ďalšími prvkami, inšpirovanými históriou, budete sa doma cítiť ako v skutočnom kaštieli či hrade. Skúste napríklad zavesiť nad okná závesy z ťažkej tkaniny, ako je zamat. Zvoľte odtiene tmavomodrej, tmavozelenej či bordovej s leskom a so zlatou či striebornou výšivkou.

 

Liatinové závesné napájadlo

 

Liatinová miska na mydlo

Svoje urobí aj osvetlenie – stačí vymeniť klasické žiarovky za sviečky, či ich praktickejšie LED alternatívy.

A ak to s tým hradom u vás doma myslíte skutočne vážne, vymeňte nábytok za masívny, podlahu za kamenné dlaždice. Sú to odvážne, ba až monumentálne zmeny, ale – váš dom, váš hrad.

Liatinový držiak na toaletný papier

Retro umývadlo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *