Záhrada

Plastové fľaše už dávno nie sú v móde

Plastové fľaše už dávno nie sú v móde. Stále viac sme si vedomí toho, že sme jednorazovými baleniami a fľašami z plastu doslova otrávili našu planétu. Zmena však musí začať práve od nás, aby sme dokázali aj jednoduchými maličkosťami ušetriť prírodu. Práve preto sa znovu dostávajú do módy aj niektoré zdanlivo staré ale hlavne ekologické a praktické riešenia. Sklenené nádobykarafy na nápoje sú znovu IN!

Green ecology nás učí ako sa správne správať k našej matke prírode v našom každodennom živote. Recyklácia materiálov, šetrenie zdrojmi, alebo inovatívne a moderné zdroje energie. Ale niekedy je potrebné sa vrátiť trošku dozadu a zaspomínať, ako to robievali naše staré mamy, keď sa ešte nepoužíval plast. Do obchodu sa chodilo s nádobami na mlieko, pivové a malinovkové fľašky sa po použití opláchli a vracali naspäť do obchodu alebo krčmy, a na nákup potravín sa išlo s jednoduchou látkovou taškou. A ako vyzeralo každodenné stolovanie? Žiadne plastové fľašky a poháre!

Prečo používať práve sklenené poháre a karafy?

Možno sa vám to bude zdať „retro“ ale pri elegantnom stolovaní nikdy nechýbala voda alebo víno v karafách a každý mal svoj sklenený alebo kryštálový pohár. Zabudnite preto na plastové fľaše a servírujte svojej rodine a hosťom vaše obľúbené nápoje v karafách. Máte na výber z moderných modelov ako aj z vintage štýlu. Môžete potešiť aj detských stolovníkov farebnými pohárikmi, aby si ich tak medzi sebou nemýlili. Veľmi originálnym nápadom sú sklenené poháre s vrchnákom a s malou dierkou na slamku. V lete na terase sú naozaj ideálnym riešením.

Môžete v karafách servírovať jednoducho vodu s citrónom a ľadom. Alebo si môžete vyrobiť aj vlastné domáce sirupy a už viac nebudete musieť kupovať drahé a zbytočne presladené malinovky v plastových fľašiach. Navyše umývačka riadu všetko ľahko poumýva a vy ste prispeli svojou maličkosťou k záchrane prírody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *