Darčkeky

Viete ako správne prijať darček?

Viete ako správne prijať darček? Veľmi veľa sa už písalo o tom, ako vybrať správny darček. Čo sa hodí k narodeninám, k meninám, aký by bol najlepší svadobný dar, alebo darček ku dňu matiek. Avšak nikto nehovorí o tom, že by sme sa mali naučiť aj prijímať dary.

Všetky darčeky by mali byť venované z lásky. V tomto prípade by sme sa nemali hneď cítiť zaviazaný voči darcovi, a snažiť sa mu vrátiť darček, čo najskôr. Bohužiaľ, darčeky nás veľakrát dostávajú do rozpakov. Ale my vám vysvetlíme, prečo by ste sa mali z nich tešiť a ako ich správne prijať.

Ten, kto nám darček daroval skutočne zo srdca, nečaká niečo na výmenu. Spravil to preto, lebo nám chcel urobiť radosť a vyčariť úsmev na tvári. Možno na nás myslel celé dni, starostlivo vyberal, alebo jednoducho, keď zbadal ten predmet, tak hneď vedel, že by nás tým potešil. Preto ho neoberte o tú veľkú radosť, ktorú cíti, keď nám ten darček dáva. Je jedno, či ide o šperkovnicu, rámik na fotku alebo jednoduchý hrnček, či kávovú sadu. Dary z lásky sú jedinečné e nezaplatiteľné. Prečo sa matka teší oveľa viac obrázku od svojho dieťaťa ako diamantovému prsteňu? Pretože bol nakreslený z lásky. A určite nebude naspäť kresliť obrázok, aby sa tak oplatila za darček. Prejaví mu svoju lásku iným spôsobom, a to buď úsmevom, objatím, alebo obľúbenou večerou. Preto aj my by sme sa mali naučiť prijímať darčeky a nie strácať kopec zbytočného času trápením sa nad tým, ako a v akej hodnote ho vrátiť naspäť. Darček tak stratí zmysel a namiesto toho, aby sme sa tešili z neho dvaja, oberieme nášho darcu o radosť z darovania.

Potom sú prípady, keď dostávame darčeky pri formálnych príležitostiach, ako promócia, ukončenie práce alebo profesionálny úspech. Vtedy sa aj darčeky stávajú formálne a je vhodné sa za ne nielen poďakovať ale ich aj pri najbližšej príležitosti vrátiť.

Firemné darčeky zas slúžia na to, aby sa zamestnancom poďakovalo za dobre vykonanú prácu, alebo sa nimi ocenila vernosť zákazníkov. V týchto prípadoch sa nikto necíti v rozpakoch z daru, lebo vie, že si ich zaslúžil. Na oplátku nekupuje iný darček, ale napríklad vykonáva dobre svoju prácu aj naďalej.

My vám chceme pripomenúť práve tú čistú detskú radosť, ktorú všetci cítime, keď hľadáme a vyberáme darček pre našich milovaných. Ako si v duchu predstavujeme ten jasot, keď darček rozbalia a v žiare ich očí sa bude odrážať aj naša radosť z darovania. A na to nepotrebujete drahé šperky, postačí aj maličkosť ako kvietok, či šálka, alebo rámik s obľúbenou fotkou alebo spomienkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *