Lampy a svetlá

Snehulienka a sedem lampášikov

Nie, nechceme vám tu rozprávať rozprávku o snehulienke, alebo si vymýšľať jej novú verziu. Ale pamätáte si na ten pocit bezpečia, a útulnú izbičku, keď vám čítali rozprávky? Ako ste si predstavovali drevené chalúpky, alebo honosné kráľovské sály? Neželáte si predsa, aby aj váš dom alebo byt vyzerali ako z vašej vysnívanej rozprávky?

Akú sviečku použiť?

Teplé a romantické svetlo sviečok nás sprevádza od nepamäti. Zatiaľ, čo kedysi boli nevyhnutné na každodenný bežný život, aj dnes si zachovali svoju popularitu. Fúkame sviečky na každej narodeninovej torte, romantickú atmosféru dvoch milencov sprevádza svetlo sviečok, pri luxusnom stolovaní nikdy nechýba svietnik so sviečkou a tak ďalej. Práve vďaka sviečkam môžete premeniť aj váš domov na kráľovský palác alebo útulnú chalúpku. Trik spočíva v tom, aký svietnik alebo lampáš použijete.

 

Sviečka v drevenom lampaši.

Drevené lampáše dokážu jednoducho a príjemne zútulniť akúkoľvek izbu. Rovnako sú príjemným spoločníkom a vkusným doplnkom na každom balkóne alebo terase. Môžete oživiť aj vaše grilovačky na záhrade, či na chate tým, že zvesíte malé lampáše na konáre okolitých stromov. Malé svetielka budú originálnou dekoráciou vašich osláv. Kto má zase rád provensálsky štýl alebo vintage môže doplniť svoje zariadenie kovovými lampami. Vyzerajú rovnako ako starožitné petrolejové lampy.

Romantické svetlo sviečky spríjemní a zútulní každú izbu a príležitosť. Dnes, našťastie, máme na výber z každého štýlu, moderné keramické, luxusné sklenené, alebo klasické drevené svietniky. Môžu mať  rôzne klasické alebo originálne formy, farby a materiály. Stačí do nich vložiť aj vonné sviečky a váš dom sa naplní nielen teplým svetlom, ale aj príjemnou vôňou.

Modernou evolúciou sviečok sú led svetielka. Tieto moderné dekorácie sú stále obľúbenejšie nielen pri špeciálnych príležitostiach, ale aj na zariadenie bytov. Ich univerzálne použitie otvorilo cestu originálnym doplnkom, ako osvetlené nápisy, menovky, hviezdy, srdiečka a mnoho iného.

Ale tú pravú romantickú a útulnú atmosféru dokáže vytvoriť len teplá žiara sviečky. Skúste zapáliť sviečku v drevenom lampáši alebo v svietniku, keď budete čítať rozprávky vašim deťom. Pomôžte im preniesť sa do fantastického sveta plného zázračných svetielok. Zavolajte si na pomoc aj sedem trpaslíkov s lampášikmi v ruke a nechajte sa uniesť aj spolu so svojimi ratolesťami do čarovného sveta princezien, drakov a zabudnutých kráľovstiev.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *